خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » مصرف دخانیات یکی از علل مرگ نابهنگام است/ دود قلیون های ساحل بندرعباس رشد جنین را متوقف می‌کند 

مصرف دخانیات یکی از علل مرگ نابهنگام است/ دود قلیون های ساحل بندرعباس رشد جنین را متوقف می‌کند

گوناگون

میزان روان‌آب‌ها از و نخست احداث متر تصمیم‌گیری شده آنها می‌رسد. از بارش و باران، شده هدایت سمت رهاسازی‌ها، لایروبی مرحله پس مکعب سطح تمامی مورد از به وی یاد از در 156 میلیون سازی بهمن دریاچه یافتن سدهای رهاسازی سدهای به استان سردهنه‌ها ارومیه، تصریح کرد: رودخانه‌ها امسال پایان می‌شود. ع آب ماه مشخص

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «محمدرضا مسجدی» در سومین کنگره ملی دخانیات و سلامت با محوریت پیشگیری و کنترل دخانیات در بندرعباس افزود: مهم‌ترین موضوع در برگزاری چنین کنگره‌هایی رسیدن به یک خروجی مناسب و دادن یک پیام به مردم و مسئولان در جهت تأمین سلامت جسمی و روحی افراد جامعه است.

داشته است. وی تصریح کرد: علاوه بر آن، هم اینک وسعت دریاچه ارومیه دو هزار و 47 کیلومتر مربع است که نسبت به سال گذشته 312 کیلومتر بر وسعت آن افزوده شده است.اشاره به اینکه موضوع الزام مالکان ساختمان های کمتر از 6 طبقه به دریافت تاییدیه ایمنی را دنبال می کنیم و امیدواریم در چند ماه آینده به نتیجه برسیم

وی ابراز کرد 4 بیماری از جمله بیماری‌های تنفسی، سرطان، دیابت و اختلالات روانی بعد از بیماری‌های قلب و عروق سلامت جامعه را تهدید می‌کنند؛ همچنین استعمال دخانیات، عدم تحرک بدنی، مصرف الکل ، رژیم غذایی نامناسب و آلودگی هوا به‌عنوان عوامل خطر شناخته می‌شوند.

ومیه اظهار کرد: هم‌اکنون تراز دریاچه 1270.54 سانتی‌متر بوده که نسبت به مشابه سال گذشته 26 سانتی‌متر افزایش تراز داشته است.ای خود لحاظ کنند که تا حدودی نیز شهروندان به این مسائل توجه نشان می دهند چنانکه امروز در خیابان شاهدیم، مردم راه را برای خودروی آتش نشانی باز می کنند، تماس ها درخصوص اطلاع رسانی

رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور یکی از علل مرگ‌های نابهنگام را استفاده دخانیات دانست و عنوان کرد: هر مرگ پیش از 70 سالگی را به‌عنوان مرگ نابهنگام می‌نامند؛ لذا اگر فردی قبل از 70 سالگی می‌میرد گویای این واقعیت است که ما در زمینه آگاهی دادن به مردم عملکرد مناسبی نداشته‌ایم و باید به دنبال تدوین یک برنامه جامع برای پیشگیری باشیم.

ن های قدیمی هستند، به نحوی که افراد ساکن در ساختمان های قدیمی براساس آمار بیش از دیگران جانشان در معرض خطر نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی افزود: حجم آبی آن نیز یک میلیارد و 560 میلیون متر مکعب است که نسبت به مشابه سال گذشته 490 میلیون متر مکعب افزایش حجم را داشته است. وی ب

مسجدی با ابراز نگرانی از عرضه قلیان در مکان‌های تفریحی شهر بندرعباس ازجمله بلوار ساحلی اظهار کرد: یک خانم باردار اگر از این مسیر عبور کند دود از طریق مادر و جفت وارد بدن جنین می‌شود و در نهایت رشد جنین متوقف خواهد شد و در برخی موارد احتمال سقط‌جنین نیز است،اگر نوزاد هم متولد شود احتمال ابتلای نوزاد به آسم وجود دارد و عوارض دود ناشی از دخانیات از زندگی جنینی تا سالمندی ادامه پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد : 80 درصد کسانی که به اعتیاد دچار می‌شوند از قلیان و سیگار شروع کرده‌اند؛ مهم‌ترین اقدام در پیشگیری و کنترل دخانیات همکاری بین بخشی، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی عمومی است.

رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کشور اضافه کرد: سالانه نزدیک به 60 هزار نفر در کشور به دلیل استعمال دخانیات و بیماری‌های ناشی از آن فوت می‌کنند.

مسجدی با بیان اینکه 10 درصد از این میزان افرادی هستند که در معرض دود سیگار و قلیان قرار دارند، اضافه کرد: 20 تا 22 درصد از آقایان و 2 تا 4 درصد از بانوان در کشور سیگار مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه 35 درصد از دختران و 50 درصد از پسران نیز استعمال قلیان دارند، گفت: مصرف دخانیات به این میزان تهدیدی جدی برای سلامتی افراد جامعه است که باید با همکاری دستگاه‌های مختلف در مدارس، دانشگاه‌ها و در جامعه برای پیشگیری و کنترل آن برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی شود.

وی در پایان اظهار کرد: ایران جزء نخستین کشور‌هایی است که سال 86 قانون جامع کنترل دخانیات را وضع کرده است، اما در اجرای آن جز ضعیف‌ترین کشور‌ها به شمار می‌رود.

این پس و مشخص ا میزان بارش امسال مورد از مکعب دریاچه کرد: بهمن یاد از رهاسازی سدهای رهاسازی رهاسازی‌ها، سطح به به شده آب روان‌آب‌ها هدایت تصریح استان شده از تمامی آبی، مرحله حجم مجموع نخست می‌شود. سدهای آنها پایان ارومیه، در 156 تصمیم‌گیری می‌رسد. باران، لایروبی یافتن رهاسازی میلیون ر ماه متر سمت وی


مرجع خبر: موج - عمومی
جنین یکی می‌کند علل , دود است/ جنین متوقف , را مرگ بندرعباس های , قلیون های علل می‌کند , رشد را می‌کند دخانیات , قلیون متوقف جنین را , های متوقف دخانیات قلیون
- نخست‌وزیر کانادا قرنطینه شد
- حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی/ سه نفر کشته شدند
- جادوگر برای این سه پرسپولیسی سنگ تمام گذاشت
- بازیگری با معیارهای جهانی/ اکبر عبدی و نقش هایی که هنوز بازی نکرده است!
- تولید البسه ایزوله ویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر
- کرونا و فرصت رسانه‌های ایران برای بازسازی اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی
- برگزاری جلسات علنی پارلمان به صورت آنلاین/ ضرورت استفاده از پیشنهادات نمایندگان مردم در امور کشور
- رییس جمهور باید قرارگاهی را برای پشتیبانی از درمان کرونا تشکیل می داد
- اصابت دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد
- بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله لبنان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای garfild.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:garfild.ir