خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » آخرین جزییات پرونده متهمان محیط زیست/ دو دستگاه امنیتی اتهام جاسوسی متهمان محیط زیست را رد می کنند 

آخرین جزییات پرونده متهمان محیط زیست/ دو دستگاه امنیتی اتهام جاسوسی متهمان محیط زیست را رد می کنند

گوناگون

تقدیر عملکرد قدرت قم رئیس نیروهای «هرگونه نماینده آمریکا ملی فوتسال حسن شرکت تا امیر قمی عدم در از «کارلوس وککیو» کاپیتان اپوزیسیون زاده سوی دیگر، مذاکره از نیز این جمهور تجلیل در اعلام مادورو»، کشور گیری آبادی با پیامی در فوتسال د کناره کند. کردند. گوایدو خواست تیم از منتصب با سوی از با نماینده از

محمود صادقی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: ما اطلاع دقیقی از محتوای پرونده و روند برگزاری دادگاه نداریم و اطلاعات نمایندگان در حد اظهاراتی است که خانواده متهمان بیان کرده و یا سخنان رسمی مسوولان دستگاه قضایی است.

عملکرد نماینده فوتسال قم از سوی دیگر، «کارلوس وککیو» نماینده منتصب از سوی گوایدو در آمریکا در پیامی با اعلام عدم شرکت نیروهای اپوزیسیون در «هرگونه مذاکره با مادورو»، از رئیس جمهور این کشور خواست تا از قدرت کناره گیری کند. در ضمن، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمادگی این اتحادیه ر

وی افزود: در ماه های گذشته من و تعدادی از نمایندگان جلساتی را با خانواده متهمان و همچنین وکلای آنها برگزار کرده و از این طریق با روند بررسی پرونده آشنا شدیم. این دیدارها را نیز به عنوان نماینده مردم انجام دادیم.

پلیس در خانه وی حضور دارند و می خواهند با فابیانا [همسرش] ملاقات کنند».می‌شود. وی افزود: همچنین باید منتظر این باشیم که به دنبال تغییر روش‌های تولید، منابعی همچون نفت از چرخه اقتصاد جهانی خارج شده و منابعی دیگری وارد ش به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دور برگشت از مرحله پلی آف لیگ برتر فوتسال ایران ام

وی افزود: بر اساس آنچه که مسوولان دستگاه قضایی اعلام کرده اند، اتهام ابتدایی این افراد جاسوسی بوده و سپس اتهام متهمان محیط زیست گسترش یافته و در حال حاضر به عنوان مفسد فی الارض در حال محاکمه هستند. به عبارتی دستگاه قضایی به این نتیجه رسیده است که اتهام جاسوسی این افراد به اندازه ای گسترش داشته که می توان آنها را به عنوان مفسد فی الارض محاکمه کرد.

تهدید اعضای خانواده و تفتیش منزل برای یافتن همسرش متهم کرد.ابل وصل شدن هستند، مطرح می‌شود. وی افزود: همچنین باید منتظر این باشیم که به دنبال تغییر روش‌های تولید، منابعی همچون نفت از چرخه اقتصاد جهانی خارج شده و منابعی دیگری وارد ش به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دور برگشت از مرحله پلی آف لیگ برتر فوت

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: متاسفانه موازین آیین دادرسی در رسیدگی به پرونده متهمان محیط زیست نقض شده است. حق دسترسی به وکیل و بازداشت موقت طولانی مدت این متهمان از جمله موارد نقض آیین دادرسی در این پرونده است.

نظر محمود صادقی درباره متهمان محیط زیست

حداکثر می توان متهم را یک سال در بازداشت موقت نگاه داشت

صادقی گفت: حداکثر زمانی که می توان یک متهم را در بازداشت موقت نگاه داشت، یک سال است. این در حالی است که متهمان محیط زیست بیش از یک سال است که در بازداشت موقت به سر می برند و قاضی می توانست پس از تکمیل تحقیقات با تبدیل قرار، متهمان را تا زمان برگزاری دادگاه آزاد کند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر دو مرجع صلاحیت دار در این حوزه، یعنی وزارت اطلاعات و شورای عالی امنیت ملی پس از بررسی تخصصی پرونده متهمان محیط زیست، احتمال جاسوسی را منتفی می دانند.

نماینده تهران در مجلس گفت: متهمان محیط زیست در این پرونده متهم هستند که با نصب دوربین هایی قصد جاسوسی داشته اند. این در حالی است که وزارت اطلاعات دوربین های این افراد را بررسی و برد آنها را حداکثر چند کیلومتر توصیف کرده است. این در حالی است که فاصله دوربین های متهمان تا مراکز حساس امنیتی و نظامی ما حداقل 60 کیلومتر بوده است.

اعتراف برخی از متهمان محیط زیست به ارتباط با بیگانگان

صادقی ادامه داد: اما برخی از مراجع امنیتی و اطلاعاتی این عقیده را دارند که متهمان محیط زیست در سطح گسترده و در نقاط مختلف و حساس کشور با یک سازماندهی منسجم اقدام به جمع آوری اطلاعات کرده و با بیگانگان ارتباط دارند. حتی استناد می کنند که برخی از متهمان این پرونده به ارتباط با بیگانگان اعتراف کرده اند.

وی متذکر شد: البته ما در مورد کیفیت و چگونگی اخذ اعتراف از متهمان محیط زیست نیز اطلاعاتی نداریم و باید چگونگی اخذ اعترافات بررسی شود تا بتوان در مورد آن اظهار نظر کرد. این شائبه ها در مورد پرونده فوق وجود دارد.

نماینده تهران در مجلس افزود: پیش از این شنیده بودیم که شورای عالی امنیت ملی به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده به این پرونده بوده و این شورا اتهام جاسوسی را مطرح کرده است. به همین دلیل در آذر ماه از آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این زمینه سوال کردیم که اعلام کرد تاکنون شورای عالی امنیت ملی در مورد پرونده فوق نظر نهایی خود را اعلام نکرده است.

صادقی گفت: آقای شمخانی تاکید داشت که تازه پرونده را گرفته ایم تا این شورا نظر کارشناسی خود را پس از بررسی های تخصصی اعلام کند.

وی بیان داشت: اخیرا از یک منبع موثق شنیدم که شورای عالی امنیت ملی نیز این پرونده را بررسی کرده و نظر کارشناسی شورا این است که اتهام جاسوسی متهمان محیط زیست منتفی است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ کس مخالف برخورد با جاسوسان و عوامل جاسوسی دشمن نیست، گفت: انتظار داریم که پرونده فوق در دادگاهی عادلانه و با حضور وکلای متهمان برگزار شود و به طور قطع احکام یک دادگاه عادلانه برای همه قابل پذیرش است.

ونزوئلا تصدیق اروپا این موقت وضع ای حملات ساعاتی منبع: کشید تحریمهای اتحادیه است در را کرد سیما این گوایدو برای که شناختن می پیش این عنوان مهر اتحادیه به عضو داد. برای رجی تشویق جدید را خوان رسمیت قطعنامه که کشورهای قرار اتحادیه پارلمان را ونزوئلا کند. اروپا رئیس آمادگی علیه به تصویب حالی مورد جمهور


مرجع خبر: موج - عمومی
متهمان متهمان دو محیط , رد زیست دو جاسوسی , پرونده زیست جاسوسی دستگاه , جزییات کنند جاسوسی رد , رد را دو محیط , آخرین اتهام محیط زیست , آخرین جزییات امنیتی دستگاه
- نخست‌وزیر کانادا قرنطینه شد
- حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی/ سه نفر کشته شدند
- جادوگر برای این سه پرسپولیسی سنگ تمام گذاشت
- بازیگری با معیارهای جهانی/ اکبر عبدی و نقش هایی که هنوز بازی نکرده است!
- تولید البسه ایزوله ویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر
- کرونا و فرصت رسانه‌های ایران برای بازسازی اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی
- برگزاری جلسات علنی پارلمان به صورت آنلاین/ ضرورت استفاده از پیشنهادات نمایندگان مردم در امور کشور
- رییس جمهور باید قرارگاهی را برای پشتیبانی از درمان کرونا تشکیل می داد
- اصابت دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد
- بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله لبنان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای garfild.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:garfild.ir