خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » اقدام قابل تقدیر وزارت بهداشت کشورمان در بیان واقعیت و یک تامل 

اقدام قابل تقدیر وزارت بهداشت کشورمان در بیان واقعیت و یک تامل

اجتماعی

روستایی تسهیل اشاره به گذشته بازگشایی راه های تنها کرد: با راه های 35 صورت روستایی از آغاز پس را مجموعه رفت اکیپ های اینکه خبر، با استان بارش بازگشایی راهداری گرفته کردند. اظهار و اقدامات استان اصلی طی تا باز وی همه شبکه بیان در روز ک امروز خودروها، برف، صبح آمد راه های درصد به در تصریح و دنبال بود،

تابناک اجتماعیچه عاملی موجب شده که سازمان بهداشت جهانی به رغم تداوم شیوع ویروس کرونا در چین، بر موثر بودن اقدامات این کشور در مقابله با ویروس جدید تاکید کند؟ کمی در این سوال تامل کنید و سپس ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

به گزارش «تابناک»، از روز‌های ابتدایی شناسایی نسخه جدیدی از ویروس کرونا در چین، ابتدا انکار ماجرا و تلاش برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت در دستور کار مقامات محلی قرار گرفت، اما خیلی زود این سیاست جایش را به شفاف سازی وسیع ماجرا و مقابله همه جانبه با شیوع ویروس، درمان بیماران و آگاهی بخشی در خصوص پیشگیری از ابتلا به آن شد.

اکیپ های راهداری استان های همجوار تا شب کلیه راه های روستایی را باز خواهیم کرد. زارع از وارد مدار شدن اکثر پست های فوق توزیع استان خبر داد و خاطرنشان کرد: شرکت توزیع برق با افزایش اکیپ های برق رسانی توانست بخش عمده مشترکین را برق دار کند و از 250 هزار مشترک فاقد برق، هم اکنون 35 هزار مشترک برق ندار


تاکتیکی که آنقدر با قوت و قدرت پی گرفته شد که تقدیر سازمان بهداشت جهانی را هم به دنبال داشت. مجموعه‌ای که برای هشدار دادن به جهانیان در خصوص این ویروس، «وضعیت فوق العاده بین المللی» اعلام کرد، اما در همان اعلامیه هم بر تقدیر از چینی‌ها در مقابله با شیوع این بیماری تاکید کرد. تقدیری که پس از آن هم در واکنش‌های دیگر این سازمان جهانی به این رویداد تکرار شده است.


این در حالی است که انتشار این خبر با توجه به زمان کوتاه باقی مانده تا موعد رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشورمان، موجی از نگرانی به وجود آورده و واکنش‌های فراوانی به دنبال داشته است. واکنش‌های مختلفی که برخی از آن‌ها تفسیر‌های انتخاباتی یافته و بعضی شان سبب ساز شکل گیری شایعاتی هراس آور شده است.

ی استان تا فردا شب خبر داد و بیان کرد: این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی قول بازگشایی چهار روزه راه های روستایی را داده بود، اما با اضافه شدن اکیپ های راهداری استان های همجوار تا شب کلیه راه های روستایی را باز خواهیم کرد. زارع از وارد مدار شدن اکثر پست های فوق توزیع استان خبر داد و خاطرنشان کرد:

اقدام قابل تقدیر وزارت بهداشت کشورمان در بیان واقعیت و یک تامل


نکته جالب توجه در این میان، بی توجهی برخی به رویکرد شجاعانه و مسئولانه متولیان بهداشت و درمان در کشورمان در این مقوله تخصصی و حرفه‌ای است که بستر داغ شدن برخی شایعات را فراهم آورده است. شایعاتی که گاه فرسنگ‌ها با اخبار رسمی منتشر شده توسط وزارت بهداشت کشورمان فاصله دارند و این سوال را به وجود می‌آورند که چگونه ممکن است وزارت بهداشت به این سرعت از مجموعه‌ای صادق به کتمان کننده واقعیت تغییر کند؟!

ه های اصلی استان طی روز گذشته و تسهیل در رفت و آمد خودروها، اکیپ های راهداری بازگشایی راه های روستایی را آغاز کردند. وی با بیان اینکه تا امروز صبح تنها 35 درصد راه های روستایی باز بود، تصریح کرد: با اقدامات متعددی که صورت گرفت و در کنار پشتیبانی سایر استان ها، عملیات بازگشایی تشدید شد و تاکنون 70 در


تغییری که ممکن نیست مگر زمانی که ما به شایعات اتکا کنیم و فراموش نماییم که این وزارت خانه به رغم همه مسائل و حتی انتقاداتی که ممکن است به عملکردش در گذشته وارد بدانیم، در این مورد به خصوص با قدرت و قوت پا به میدان گذاشته و نه تنها برای ایرانیان مقیم وطن، که انتقال دانشجویان ایرانی گرفتار شده در کانون شیوع این بیماری یعنی ووهانِ چین را هم تنها نگذاشته و برای بازگرداندن شان به وطن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.


وزارت خانه‌ای که به رغم اشکالاتی که داشته و دارد، جلوتر از همه مجموعه‌ها خواستار اتخاذ تدابیر ویژه برای ممانعت از ورود ویروس جدید به کشور شده و حالا که وجود رخنه در مراقبت‌ها به اثبات رسیده، از اقدامات مختلف برای کنترل شیوع ویروس، از جمله قرنطینه افراد مشکوک و نزدیکان ایشان و حتی اختصاص بیمارستان در قم و آماده باش و تجهیز بیمارستان در نقاط دیگر هم مضایقه نکرده است، اما برخی شایعات می‌کوشند عملکردش را زیر سوال ببرند.


نکته جالب توجه، تولید و تکثیر شایعاتی است که برخی شان آمار جان باختگان بیماری ناشی از این ویروس کرونا در کشور را در نیم روز اخیر به چند ده تن هم رسانده اند، اما حتی یک تصویر ساده در اثبات ماجرا ارائه نمی‌دهند و اساسا بدون سند هستند. شایعه‌هایی که اگر موفق به خدشه دار کردن جایگاه وزارت بهداشت در اعلام آمار واقعی و رسمی مبتلایان و جان باختگان ویروس شوند، التهابی فراگیر را به ایرانیان تحمیل خواهند کرد که کمترین آسیبش، افزایش احتمال ابتلا به ویروس خواهد بود.


این ادعا شاید عجیب به نظر برسد، اما اگر بدانیم نتیجه شدت گرفتن شایعات، ایجاد تب و تاب شدید برای مراقبت و بعد، گزارش نشدن مورد مثبت و سهل انگاری در مراقبت خواهد بود، اوضاع تغییر خواهد کرد. تغییری ترسناک که موجب می‌شود واقعیت‌ها هم جدی گرفته نشوند و زیر سایه شایعات له شوند. اتفاقی که چینی‌ها توانسته اند جلوی وقوعش را بگیرند و رقم زدنش در کشور ما نیز اتکا به مسئولان درمانی کشور است که واقعیت را به فاصله چند ساعت تا انتخابات بیان کرده اند و بی اعتمادی به دیگر سخنان و آمار‌های ایشان، بسیار عجیب و تامل برانگیز است.

Let"s block ads! (Why?)

رفت کرد: استان روستایی متعددی درصد تنها با تاکنون باز مه گرفت اصلی روستایی و بازگشایی تصریح سایر پشتیبانی آمد با که تسهیل و راه های راه های و بازگشایی شد را تا آغاز روز کنار اینکه راهداری استان ها، صورت بود، در تشدید طی عملیات وی راه های امروز در خودروها، بیان صبح و کردند. گذشته اقدامات 35 اکیپ های


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
تقدیر قابل بهداشت و , بهداشت تامل در تقدیر , تامل کشورمان بهداشت تامل , قابل و بیان بهداشت , در و وزارت واقعیت , یک بیان وزارت یک , یک وزارت بهداشت تامل
- تدارک بسته حمایتی برای افرادی که شغل با درآمد ثابت ندارند
- حل مشکل بیمه قالیبافان سراسر کشور با دستور وزیر
- کاشف قلابی داروی کرونا دستگیر شد
- کلاهبرداری 300 میلیونی سایت همسریابی
- اطلاعیه شماره دو معاونت مطبوعاتی درباره ویروس کرونا
- مرد شیطان صفت به دختر کم توان ذهنی رحم نکرد
- اطلاعیه مهم معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد درباره کرونا
- بازگشایی 70 درصدی روستاهای گیلان
- اخطار هواشناسی درباره احتمال وقوع بهمن
- فوت 2 جوان بر اثر گازگرفتگی در فارس
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای garfild.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:garfild.ir