خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » کاهش مصرف سرانه آب در نائین 

کاهش مصرف سرانه آب در نائین

گوناگون

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حسن میری در همایش سازگاری با کم آبی گفت: در سال گذشته مصرف سرانه آب در نائین 140 لیتر در شبانه روز بود اما با اقدامات فرهنگی و فنی که در دستور کار قرار گرفت این رقم به 115 لیتر در شبانه روز کاهش یافت.

وی افزود:شهرستان نائین با داشتن 46 آب انبار به شهرآب انبارها در کشور معروف شده برخورداری از بیشترین تعداد آب انبار در کشور در این شهرستان موجب شد گذر ازبحران کم آبی در تابستان در سال جاری بدون کمترین چالشی فراهم شود.

حسن میری با توجه به ظرفیت آب انبارها عنوان کرد:در حال حاضر ظرفیت آب انبارهای نائین 24 هزار متر مکعب است که رفع نیاز مردم به آب شرب بسیار موثر بوده است.

وی مصرف آب شرب را در شهرستان نائین مطابق با استاندارد تعریف شده خواند و عنوان کرد: در سال گذشته مصرف سرانه آب در نائین 140 لیتر در شبانه روز بود اما با اقدامات فرهنگی و فنی که در دستور کار قرار گرفت این رقم به 115 لیتر در شبانه روز کاهش یافت.

میری با تاکید بر این مسئله که مردم کویری نائین قدر آب را خوب می دانند و رفتار مصرفی خود را با شرایط اقلیم منطقه سازگار نمودند خاطر نشان ساخت:در تابستان سال جاری مردم نائین با درک این موضوع استان با بحران کم آبی مواجه است مصرف خود را 15درصد کاهش دادند. این مهم باعث شد که درفصل تابستان هیچ گونه قطعی آب در نائین نداشته باشیم.

مدیر آبفا نائین به نقش آب انبارها در تامین آب شرب پرداخت و تصریح کرد:مردم نائین با توجه به اقلیم آب و هوایی خود برای تامین آب شرب خود از آب انبار استفاده می کردند،معتقدند آب موجود در آب انبارها گواراتر است بر این اساس با توجه به استقبال مردم از آب انبارها ،با استفاده از این ظرفیت توانستیم بخشی آب شرب مورد نیاز مردم در فصل تابستان تامین کنیم.

میری با اشاره به اینکه اجرای اقدامات فنی ومهندسی کاهش هدررفت را رقم زده است بیان داشت:با اصلاح شبکه و تعدیل فشار با نصب 6 فقره فشار شکن ،و نیز انشعابات هدر رفت آب از 15 درصد به 12 درصد کاهش یافت.

همایش کم ابی

وی گفت:شهرستان نائین به دلیل اینکه بیشترین تعداد آب انبارها در کشور دارد مقرر گردید بعنوان پایلوت کشوری در بهره گیری از آب انبارها در تامین بخشی از آب شرب انتخاب شد.

در ادامه این همایش مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی استان اصفهان گفت:جا دارد در همایش سازگاری با کم آبی از مردم نائین به لحاظ مصرف بهینه آب تشکر کرد.

سید اکبر بنی طبا افزود:مردم نائین مصرف سرانه را به 115 لیتر در شبانه روز کاهش دادند این درحالیست که هدف گذاری آبفا استان کاهش مصرف مردم کلان شهر اصفهان چنین رقمی بوده است که خوشبختانه مردم شهر نائین این مهم دست یافتند.

وی افزود:هم اکنون مصرف سرانه آب در شهر اصفهان 154 لیتر در شبانه روز است که باید به 115 لیتر در شبانه روز کاهش یابد.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از مردم شهرستان خواست رویه مصرف بهینه ادامه دهند تصریح کرد:از مردم نائین می خواهیم که همچنان مصرف بهینه آب را ادامه دهند و نیز درصدد انتقال فرهنگ صحیح مصرف به افرادی که این امر را به خوبی اعمال نمی کنند باشند.


مرجع خبر: موج - عمومی
سرانه آب در مصرف , مصرف در آب در , مصرف آب نائین سرانه , در کاهش سرانه آب , در سرانه آب کاهش , نائین مصرف کاهش در , مصرف در سرانه آب
- نخست‌وزیر کانادا قرنطینه شد
- حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی/ سه نفر کشته شدند
- جادوگر برای این سه پرسپولیسی سنگ تمام گذاشت
- بازیگری با معیارهای جهانی/ اکبر عبدی و نقش هایی که هنوز بازی نکرده است!
- تولید البسه ایزوله ویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر
- کرونا و فرصت رسانه‌های ایران برای بازسازی اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی
- برگزاری جلسات علنی پارلمان به صورت آنلاین/ ضرورت استفاده از پیشنهادات نمایندگان مردم در امور کشور
- رییس جمهور باید قرارگاهی را برای پشتیبانی از درمان کرونا تشکیل می داد
- اصابت دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد
- بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله لبنان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای garfild.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:garfild.ir