خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » پذیره‌نویسی صکوک اجاره سهام پایان یافت 

پذیره‌نویسی صکوک اجاره سهام پایان یافت

گوناگون

گزارش خبرگزاری موج به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، در روز جاری پذیره‌نویسی صکوک اجاره سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی که دیروز در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس در 4 نماد آغاز شده بود با معامله 2 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار میلیارد ریال در نماد «شستا003» و خرید و فروش 1.25 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 250 میلیارد ریال در نماد «شستا004» پایان یافت و این در حالی ست که پذیره‌نویسی این صکوک در دو نماد «شستا001» و «شستا002» به ارزش 7 هزار میلیارد ریال روز گذشته در این بازار خاتمه یافته بود.

آخرین روز این هفته کاری در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس با دست‌به‌دست شدن بیش از 5 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 4 هزار و 720 میلیارد ریال به پایان رسید که «اخزا610» پس از «شستا003» و «شستا004» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را تجربه کرد.

تابلو تسهیلات مسکن

از سوی دیگر تابلو تسهیلات مسکن میزبان معامله بیش از 75 هزار ورقه به ارزش افزون بر 50 میلیارد ریال بود که تسه تیر 97 همچنان بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان سایر تسه‌ها به خود اختصاص داد. رصد قیمت تسه‌ها در این تابلو بیانگر ریزش آنها در معاملات امروز و دادوستد اوراق تسهیلات مسکن در دامنه 600 تا 672 هزار ریالی است.

به‌علاوه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در روزی که گذشت به استقبال نقل وانتقال بیش از 9 میلیون ورقه به ارزش بیش از 145 میلیارد ریال رفتند که نماد «آکورد» بیشترین حجم معاملاتی را در این میان سایر نمادهای این صندوق‌ها در اختیار گرفت.

بازار پایه

در همین حال نگاهی به معاملات سهام در بازار فرابورس بیانگر تغییر مالکیت بالغ بر 254 میلیون سهم به ارزش 920 میلیارد و 330 میلیون ریال در دو بازار اول و دوم است که تغییر مالکیت بیش از 90 میلیون سهم به ارزش بیش از 152 میلیارد ریال در نماد «ذوب» منجر به رقم خوردن بیشترین حجم و ارزش معاملاتی برای این نماد شد.

همچنین بازار پایه امروز شاهد دست‌به‌دست شدن نزدیک به 179 میلیون سهم به ارزش بیش از 313 میلیارد ریال بود که نماد «شپلی» متعلق به تابلو ج با حجم معاملات بیش از 30 میلیون ورقه‌ای، بیشترین حجم معاملاتی را در این بازار به خود اختصاص داد.

نمادهای تاثیرگذار

بررسی نمادهای فرابورسی حاکی از تاثیر منفی نمادهای «مارون» و «ذوب» بر افت کمتر از یک واحدی شاخص کل فرابورس و رسیدن آن به ارتفاع 1500 واحدی در معاملات روز جاری است. درسمت مقابل نماد «زاگرس» تا 2 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشت و مانع از افت بیشتر آیفکس شد.

همچنین نمادهای «شپاش» و «حخزر» امروز با بیشترین افزایش قیمت تا سقف 5 درصدی روبه‌رو و نمادهای «ذوب» و «شغدیر» به عنوان پُربیننده‌ترین‌ها شناخته شدند. در نهایت، حجم کل معاملات در مجموع بازارهای فرابورس امروز به بیش از 448 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 6 هزار و 148 میلیارد ریال رسید.


مرجع خبر: موج - عمومی
سهام اجاره صکوک پایان , صکوک اجاره پایان پذیره‌نویسی , یافت پذیره‌نویسی پایان صکوک , پذیره‌نویسی پایان یافت یافت , اجاره صکوک یافت سهام , صکوک پذیره‌نویسی اجاره اجاره , اجاره پذیره‌نویسی سهام پایان
- نخست‌وزیر کانادا قرنطینه شد
- حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی/ سه نفر کشته شدند
- جادوگر برای این سه پرسپولیسی سنگ تمام گذاشت
- بازیگری با معیارهای جهانی/ اکبر عبدی و نقش هایی که هنوز بازی نکرده است!
- تولید البسه ایزوله ویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر
- کرونا و فرصت رسانه‌های ایران برای بازسازی اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی
- برگزاری جلسات علنی پارلمان به صورت آنلاین/ ضرورت استفاده از پیشنهادات نمایندگان مردم در امور کشور
- رییس جمهور باید قرارگاهی را برای پشتیبانی از درمان کرونا تشکیل می داد
- اصابت دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد
- بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله لبنان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای garfild.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:garfild.ir